Led Teknolojisi ve Asa Aydınlatma Led Panel

Şerit LED yani “ışık yayan diyotlar” kavramının kısaltmasıdır. İlk olarak 1907 yılında icat edilmiş ve kullanılmıştır. 1962 yılında ise elektronik ürünlerde kullanılmaya başlanmıştır. 1980-90’lı yıllar ise led tarihinde bir dönüm noktasıdır. Çünkü bu tarihlerde led lambalar yeşil,mavi,beyaz ve sarı olarak çeşitli renklerde üretilmeye başlamıştır ve verimlilikleri artırılmıştır. 1962 senesinden günümüze Şerit LED teknolojisi durmaksızın geliştirildi ve de üretim maliyetleri olağanüstü düzeyde aşağı çekildi. 2011-2012 yılları arasında küresel LED firmaları %22’lik bir çoğalma gösterdi. Bununla birlikte günümüzde 60-wattlık bir LED panel maliyeti yaklaşık %40 civarında düştü ve görünen o maliyetleri dahada düşecek. Tahmin edilen şu ki; 2030 yılına gelindiğinde LED panel piyasadaki tüm lambaların %75’ini oluşturacak. Günümüzde ise LED panel çeşitleri artmış ve kullanım alanları ise yaygınlaşmıştır.

asa aydınlatma, led panel, teknolojisi, led şerit, şerit led

asa aydınlatma, led panel, teknolojisi, led şerit, şerit led

Ülkemiz led dönüşümüne led’li ürünlerin kullanımına önem vermekte bu konu ile ilgili yasal düzenlemeyi bile hazırlamış durumda. Asa aydınlatma, ülkemizde LED üretimi konusunda ilk ve tek yerli firma olarak iki yıldan fazla süren araştırma ve çalışmalar sonucunda 2009 yılının ilk çeyreğinde ancak gerekli ilgiyi görememiş ürettiği Led’i kullanarak ürün haline getirecek sektör ve alt üreticilerinin olmamasından dolayı istediği yerlere maalesef ulaşamamıştır. Ve bu konudaki bir çok girişimci bu Pazar sıkıntılarından dolayı bu hevesten vaz geçmektedir. Bu konuda bir çok kurum kuruluş ve özel sektöre görev düşmektedir. Ülkemiz led ve ledli ürünleri maalesef sadece tüketir durumda ve özellikle Çindeki üreticilerin iştahını kabartmaktadır. Ve sektörel olarak sadece ciddi paralar kazanmak için yapılan yatırımların çoğunda ülkeye kalitesi düşük ledli ürünler ithal edilmekte ve enerji tasarrufu sağlayacakken hüsranla sonuçlanıp maddi israfa yol açmaktadır.

Asa Aydınlatma Led Panel ile Tasarruf ve Milli Yatırım bir arada!

Teknolojinin her alanda olduğu gibi durmak bilmeyen tavrına maruz kalan LED sektörü, led panellerin de gelişmesine olanak sağladı. Gün geçtikçe incelen kasalar, lümeni yükselen çipler ve tasarrufu artan ürünler üretilmeye devam etmektedir.

LED ürünlerinin, alüminyumdan üretilmiş dekoratif bir çerçeveye, yine PCB üzerine dizilmiş LED aydınlatma çiplerinin oturtulması ile kullanıma sunulmuş ürünlere LED Panel adı verilmektedir.

Asa Aydınlatma , aydınlatma alanındaki teknolojiyle birlikte hareket ederek sektörün ihtiyaçlarını analiz etmektedir.

Bünyesindeki EasyLED markasının satışını yapan Asa Aydınlatma, 60*60 cm boyutlarında ve 54 Watt gücünde LED panel ürünlerinde büyük indirime giderek kaliteli ışıkları soğutma kapasitesi yüksek kasalarla birleştirerek en iyi performansı elde etme konusunda ihtiyaçları karşılama hedefini gerçekleştirmiştir.

Yorum Yap